Хто є хто в українській історії

Опис:

Ця книга є збіркою стислих описів життя відомих діячів української історії, котрі ба-гато в чому визначали її хід. Більшість із них — державні лідери, вожді національно-визвольного руху і полководці. Автори постаралися викласти біографічні відомості максимально неупереджено, надавши читачеві можливість самостійно оцінити роль цих людей у вітчизняній історії. Прагнучи залишитися об’єктивними, автори також торкнулися найбільш цікавих, загадкових і легендарних сторінок із життя цих людей. Ця книга розрахована на широке коло читачів. Довідковий матеріал та ілюстрації, які в ній містяться, будуть корисні всім, хто цікавиться історією України та її народу.

Анотація

 

Ця книга є збіркою стислих описів життя відомих діячів української історії, котрі багато в чому визначали її хід. Більшість із них — державні лідери, вожді національно-визвольного руху і полководці. Автори постаралися викласти біографічні відомості максимально неупереджено, надавши читачеві можливість самостійно оцінити роль цих людей у вітчизняній історії. Прагнучи залишитися об’єктивними, автори також торкнулися найбільш цікавих, загадкових і легендарних сторінок із життя цих людей. Ця книга розрахована на широке коло читачів. Довідковий матеріал та ілюстрації, які в ній містяться, будуть корисні всім, хто цікавиться історією України та її народу.

 

В`ячеслав Потоцький

Хто є хто в українській історії

 

 

Вступ

 

Ця книга є збіркою стислих описів життя відомих діячів української історії, котрі багато в чому визначали її хід. Більшість із них — державні лідери, вожді національно-визвольного руху і полководці. Оцінка цих осіб дуже часто змінювалася залежно від історичної кон’юнктури: тих самих персонажів оголошували то героями, то злочинцями і лиходіями. Раніше це стосувалося учасників націоналістичного і повстанського рухів, а нині — здебільшого діячів комуністичної епохи. Ми постаралися викласти біографічні відомості максимально неупереджено, надавши читачеві можливість самостійно оцінити роль цих людей у вітчизняній історії. Прагнучи залишитися об’єктивними, ми також торкнулися найбільш цікавих, загадкових і легендарних сторінок із життя цих людей.

Ви ознайомитеся з біографіями таких знакових фігур, як князі Володимир Хреститель і Данило Галицький, козацькі отамани Дмитро Байда Вишневецький та Іван Сірко, гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, діячі української національно-демократичної революції Симон Петлюра і Михайло Грушевський, лідери націоналістичного руху першої половини ХХ століття Євген Коновалець і Степан Бандера, керівники УРСР Петро Шелест і Володимир Щербицький. Багато хто з них відіграв певну роль у світовій історії, привернувши увагу зарубіжних письменників та науковців.

Ця книга розрахована на широке коло читачів. Довідковий матеріал та ілюстрації, які в ній містяться, будуть корисні всім, хто цікавиться історією України та її народу.

 

Читати далі
Додати відгук