Інформатика. Дитяча енциклопедія

Опис:

Ця книжка адресована всім, кого цікавить дивовижний світ інформатики. З неї ви дізнаєтесь багато цікавого – чи розумніший комп’ютер за людину, чи має він пам’ять, якими мовами він може розмовляти. На сторінках цієї книжки ви побачите, як виглядали перші комп’ютери та які сучасні моделі можуть вміщуватися на вашій долоні, дізнаєтесь, що таке hard і soft,  як за допомогою комп’ютера записувати музику або переглядати відео, як підключитися до Інтернету та шукати інформацію в цій мережі. Наша енциклопедія може також застосовуватися як доповнення до існуючих шкільних підручників з інформатики, вона допоможе читачам розширити свій світогляд і дізнатися про перспективи розвитку цієї науки.

Анотація

Ця книжка адресована всім, кого цікавить дивовижний світ інформатики. З неї ви дізнаєтесь багато цікавого — чи розумніший комп’ютер за людину, чи має він пам’ять, якими мовами він може розмовляти. На сторінках цієї книжки ви побачите, як виглядали перші комп’ютери та які сучасні моделі можуть вміщуватися на вашій долоні, дізнаєтесь, що таке hard і soft,  як за допомогою комп’ютера записувати музику або переглядати відео, як підключитися до Інтернету та шукати інформацію в цій мережі. Наша енциклопедія може також застосовуватися як доповнення до існуючих шкільних підручників з інформатики, вона допоможе читачам розширити свій світогляд і дізнатися про перспективи розвитку цієї науки.

Валентина Скляренко

ІНФОРМАТИКА. ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Знайомтесь, інформатика

Ця книга познайомить вас з такою наукою, як інформатика. Що це за наука, навіщо вона потрібна і чому навчає?

Часто думають, що інформатика — «це про те, як працювати на комп’ютері». Так, обов’язково і про це теж, але це тільки на перший погляд, якщо не спробувати розібратися, навіщо треба вміти працювати на комп’ютері і чому комп’ютер став таким необхідним для ваших батьків, родичів, знайомих та багатьох не знайомих вам людей. Насправді предмет «інформатика» настільки багатогранний, що окреслити його межі практично неможливо.

Інформатика — це наука, що вивчає галузь людської діяльності, яка пов’язана з процесами отримання, зберігання, передачі, використання та перетворення інформації за допомогою комп’ютерів.

Поняття «інформатика» виникло в 60-х роках XX століття у Франції для визначення галузі, що займається автоматизованою обробкою інформації за допомогою електронних обчислювальних машин (ЕОМ). Французький термін informatique (інформатика) утворено злиттям початку слова information (інформація) і кінця слова automatique (автоматика). Воно значить «інформаційна автоматика» або «автоматизована переробка інформації». В англомовних країнах цьому терміну відповідає синонім Computer Science (наука про комп’ютерну техніку).

Як наука інформатика почала активно розвиватися саме з появою електронно-обчислювальних машин. Чому? Тому що раніше рішення на основі інформації приймали здебільшого люди і робили це інтуїтивно. Нам не потрібно знати законів інформації, щоб прийняти те чи інше рішення — ми робимо це змалечку. А в XX столітті з’явилися машини-автомати, що мали працювати без втручання людини, вміти отримувати інформацію, зберігати, передавати, перетворювати її, використовувати для прийняття рішень. Ось тоді на допомогу прийшла інформатика.

В інформатиці можна виділити три головні частини: Hardware (апаратне забезпечення), Software (програмне забезпечення), Brainware (алгоритми та теоретичні методи розв’язання задач на комп’ютері).

Механізація— це використання механізмів для виконання роботи. Автоматизація — це виконання роботи механізмами без участі людини.

При вивченні інформатики потрібно не тільки навчитися працювати на комп’ютері, але й зрозуміти, що він може робити, визначити роль, яку він відіграє в нашому житті, зрозуміти, яку допомогу він може надати вам при вивченні навколишнього світу.

Пам’ятайте! Комп’ютер сам по собі — це тільки купа заліза, яка може виконувати команди. Його можливості визначає людина. І тільки використовуючи свої знання та вміння ви можете зробити його своїм вірним помічником.

Читати далі
Додати відгук