Повернення у притулок. Книга 2

Cover_.jpg3.jpg

 

 

 

Logo_2012_UKR.jpg 

Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

2016

 

 

ISBN 978-617-12-1763-8 (epub)

 

Жодну з частин даного видання

не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі

без письмового дозволу видавництва

 

Опубліковано за сприяння HarperCollins Children’s Books, підрозділу HarperCollins Publishers

 

Перекладено за виданням:Roux M. Sanctum : A Novel / Madeleine Roux. — New York : HarperCollins Publishers, 2014. — 352 р.

 

Переклад з англійської Наталії Гоїн

 

Дизайнер обкладинки Сергій Ткачов

Електронна версія створена за виданням:

 

Ру М.

Р82 Повернення у притулок : роман / Меделін Ру ; пер. з англ. Н. Гоїн. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 304 с. : іл.

 

ISBN 978-617-12-1454-5 (укр.)

ISBN 978-0-06-222099-8 (англ.)

 

Ден та його друзі бачать дивні й моторошні сни про те, що сталося з ними минулого літа в коледжі Нью-Гемпшир. Щоб позбутися їх, вихід один — повернутися в те місце й поглянути в обличчя своїм жахам. Коли до кожного з них приходить лячна світлина з написом «З тобою не покінчено», підлітки розуміють, що просто так забути про все не вдасться. Настав час діяти...

 

УДК 821.111(73)

ББК 84(7Спо)

 

© HarperCollins Publishers, 2014

© HarperCollins Publishers, обкладинка, 2015

© Hemiro Ltd, видання українською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», переклад та художнє оформлення, 2016

 

 

Присвячую моїй сім’ї, яка ніколи не втомлюється дивувати мене своєю вірою, підтримкою і любов’ю. Якщо на планеті і є кращі за моїх рідних, то я ніколи їх не зустрічала.

 

Реальність, яку заперечують, повертається, щоб терзати.

Філіп К. Дік

 

872286.jpg

 

 

880796.jpg

 

 

Пролог

 

То був карнавал світла, звуків і запахів, похилених, смугастих, як льодяники, наметів і сміху, що гарматними пострілами гримів по звивистих вуличках. На кожному кроці траплялись якісь цікавинки. На підвищенні чоловік вивергав полум’я. У повітрі повис важкий солодкавий запах тістечок і попкорну, він дражнив нюх, а тоді ставав геть нудотним. А в останньому наметі був чоловік із довгою бородою — він не обіцяв багатств або чудес і навіть не пропонував зазирнути в майбутнє. Ні. Чоловік в останньому наметі обіцяв те, чого маленький хлопчик прагнув понад усе на світі.

Контроль.

 

Роздiл № 1

 

«Друзі, ви мені не повірите, — надрукував Ден і, глянувши на монітор, похитав головою. — Спеціаліст із керування пам’яттю? Невже такий і справді існує? Хай там як, просто перегляньте відео і скажіть, що ви про це думаєте!»

Курсор кружляв навколо останнього речення — воно видавало його розпач. Начхати. Ден справді вже почав втрачати надію. Три останніх повідомлення залишились без відповіді, і він уже почав сумніватися, чи Еббі з Джорданом взагалі їх читають.

Він натиснув «Відправити».

Тоді відсунувся від столу і покрутив шиєю, прислухаючись до хрускоту в хребті. Закрив ноутбук — може, занадто різко, — підвівся і запхав його до наплічника поміж книжок і паперів. Щойно він усе поскладав, як продзвенів дзвоник, і він вийшов з бібліотеки в коридор.

Учні рухалися довгою колоною. Ден помітив кількох однокласників з курсу математичних обчислень, і вони помахали йому, коли він підійшов до їхніх шафок. Міссі, невеличка брюнетка із розсипом веснянок на носі, прикрасила двері своєї шафки всіма наліпками і листівками з «Доктора Хто», які їй тільки вдалося знайти.