Битви за українські землі

Жанр: Історія, Військова справа

Правовласник: «Видавничий дім «Школа»

Дата першої публікації: 2010

Опис:

У цій книзі йтиметься про знакові битви в українській історії, адже багато з них справді немає аналогів. Тут і скіфська війна з персами, в якій уперше було застосовано тактику «випаленої землі», і війни давньоруських князів проти кочівників-половців, і численні битви запорозьких козаків, і дві безпрецедентні оборони Севастополя, і блискучий Брусиловський прорив, і героїчне форсування Дніпра. Книга розкриє багато військових секретів наших предків, ознайомить з їхньою тактикою, озброєнням, менталітетом. Адресованая широкому колу читачів, вона особливо зацікавить тих, хто захоплюється військовою історією.

Вступ

 

Землі України споконвіку привертали увагу всіляких завойовників. Прекрасні чорноземи, вихід до теплих морів і невичерпні природні ресурси завжди були достатньою причиною для розв’язування війни. Крім того, контроль над жвавими торговельними шляхами, які проходили через українську територію, слугував бажаною метою для багатьох імператорів, царів, королів, ханів і вождів, готових спрямувати свої полчища на завоювання нового «життєвого простору».

Не менше, ніж від іноземних поневолювачів, потерпали українці і від внутрішніх конфліктів. Кровопролитні громадянські війни регулярно спалахували на цій багатостраждальній землі: безперервні сутички між слов’янськими племенами, двохсотрічні феодальні усобиці давньоруських князів, Руїна, що тривала близько тридцяти років, революційні події 1917—1921 років, затяжна партизанська війна 40-50-х років ХХ століття на Західній Україні. І кожного разу протиборчі сторони запрошували на допомогу іноземні армії, які поводилися в Україні як господарі і ніколи добровільно не йшли. Нормани і половці, литовці й татари, поляки й угорці, шведи і росіяни, німці й турки — всі приходили до України, відгукнувшись на заклик місцевих еліт.

Двічі наша країна ставала ареною бойових дій під час найбільших світових воєн. Зіткнення імперій і наддержав коштувало українцям мільйонів загублених життів, сотень зруйнованих міст і тисяч розорених сіл. Кожна війна або окрема битва на українських землях оберталася для мирного населення справжньою гуманітарною катастрофою, наслідки якої ще тривалий час про себе нагадували.

У цій книзі йтиметься про знакові битви в українській історії, адже багато з них справді не має аналогів. Тут і скіфська війна з персами, в якій уперше було застосовано тактику «випаленої землі», і війни давньоруських князів проти кочівників-половців, і численні битви запорозьких козаків, і дві безпрецедентні оборони Севастополя, і блискучий Брусиловський прорив, і героїчне форсування Дніпра. Книга розкриє багато військових секретів наших предків, ознайомить з їхньою тактикою, озброєнням, менталітетом. Текст, адресований широкому колу читачів, особливо зацікавить тих, хто захоплюється військовою історією.

Читати далі
Додати відгук