Українофіли: світ українських патріотів другої половини ХІХ століття

Жанр: Література, Мир

Правовласник: К.І.С.

Дата першої публікації: 2010

Опис:

Книжка відомого канадського історика Сергія Єкельчика розповідає про те, як винахідливо, іноді грайливо, українофіли другої половини ХІХ століття використовували імперський словник і концептуальний апарат для створення нового культурного світу з матеріалу селянських звичаїв - світу, який на перший погляд не входив у конфлікт із лояльністю до імперії, але з часом неминуче підривав її засади. Автор переконує, що епоха українофільства - це не пройдений етап у наперед визначеному поступові української нації до самоусвідомлення і власної держави, а радше час різноманітних можливостей для самовизначення, розмаїтих культурних стратегій та розхитування імперських цінностей зсередини.

cover.jpg

Сергій Єкельчик

 

 

Українофіли

Світ українських патріотів

другої половини

ХІХ століття

 

71480.jpg

 

Київ

Видавництво «КІС»

ММХ

Нова книжка відомого канадського історика Сергія Єкельчика розповідає про те, як винахідливо, іноді грайливо, українофіли другої половини ХІХ століття використовували імперський словник і концептуальний апарат для створення нового культурного світу з матеріалу селянських звичаїв — світу, який на перший погляд не входив у конфлікт із лояльністю до імперії, але з часом неминуче підривав її засади. Автор переконує, що епоха українофільства — це не пройдений етап у наперед визначеному поступові української нації до самоусвідомлення і власної держави, а радше час різноманітних можливостей для самовизначення, розмаїтих культурних стратегій та розхитування імперських цінностей зсередини.

 

Редактор Ярина Цимбал

Обкладинка Ярослава Гаврилюка

 

В оформленні обкладинки використано етюд Миколи Пимоненка (1862–1912) «Перед грозою» (початок 1900-х років, НХМУ).

На заставках — фрагменти робіт Сергія Васильківського (1854–1917), Володимира Орловського (1842–1914), Миколи Пимоненка і Сергія Світославського (1857–1931)

 

Видавництво «КІС» входить у «Книгоспілку» www.libra.in.ua

 

Усі права застережено. Відтворювати будь-яку частину цього видання у будь-якій формі та в будь-який спосіб без письмової згоди правовласників заборонено

2010 © Сергій Єкельчик

2010 © Студія «Нова сторінка»

ISBN 978-966-2141-68-9

Читати далі
Додати відгук