Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія

Жанр: Література для дітей, Довідники, Енциклопедії, Європа, Географія, Путівники

Правовласник: Фоліо

Дата першої публікації: 2005

Опис:

Європу, зазвичай, називають колискою сучасної цивілізації. Саме тому книга, присвячена країнам цієї частини світу, відкриває тритомну дитячу енциклопедію «Країни світу». З неї ви дізнаєтесь багато цікавого про географічні особливості, природу, історію, економіку та культуру європейських держав. На її сторінках ви зможете здійснити захоплюючу подорож до таких всесвітньо відомих центрів європейської цивілізації, як Афіни, Париж, Лондон, Відень, Рим, Прага, Київ, Мадрид, Варшава, Стокгольм, Амстердам, Берлін, та багатьох інших, побувати на просторах країн-велетнів — Франції, України, європейської частини Росії, Німеччини, Іспанії, Португалії, Швеції —  і зазирнути в майже іграшкові королівства Андорри, Ліхтенштейну, Люксембургу, Монако, познайомитися зі звичаями та традиціями різних народів, що входять до європейської спільноти.

Мандрівка країнами та континентами

Кожна людина мріє про подорожі. Це не просто розвага. Відвідування багатьох куточків Землі надають можливість не тільки побачити безліч цікавого, а й з’ясувати, як живуть різні люди на планеті, що й як вони роблять, про що мріють. Так ми вчимося розуміти різні спільноти і жити з ними в мирі та злагоді, запозичуємо в інших країнах корисний досвід і, таким чином, розвиваємося самі і сприяємо розвитку власної держави.

Крім цього, подорожі до інших країн дарують нам незабутні враження від пам’яток історії, культури, природи. Тому ми краще усвідомлюємо історичний досвід людства, виховуємо в собі почуття прекрасного, вчимося берегти середовище, яке нас оточує.

Проте жодна людина не в змозі відвідати всі цікаві куточки нашої планети. І тоді нам допомагають книжки. Але книжки про подорожі бувають різними. Більшість з них розповідає про відвідування однієї чи декількох країн. Наша ж книга, яку ви тримаєте в руках, — це перший том популярного енциклопедичного видання, де зібрані основні відомості про всі країни світу, які можна в наш час знайти на карті. Але за браком місця тут майже не знайшли відображення ті землі, що досі залишаються колоніальними володіннями.

Загалом енциклопедія складається з трьох томів. У першому ви познайомитеся з країнами Європи. Другий том розповість про країни Азії та Африки. Нарешті, третій том присвячений Америці, Австралії та островам Океанії.

Нарис про кожну країну містить відомості про розташування країни, особливості рельєфу, природу, клімат, історію, державний устрій, економіку, туристичні особливості. Ці нариси зібрані у розділи залежно від континентів, де знаходяться країни, і розташовані в алфавітному порядку. Виняток становить лише Україна, бо для будь-якої людини найдорожче місце на землі — Батьківщина. Саме тому розповідь про неї розміщена в книжці на першому місці.

У світі існує декілька країн, які розташовані відразу у двох частинах світу. Розповіді про такі країни винесені на початок кожного тому в окремий розділ, який називається «Між двома частинами світу».

Також до кожного розділу написано певну статтю, що характеризує той чи інший континент у цілому. Особливо заслуговують на увагу різноманітні міжнародні організації, що регулюють взаємовідносини між країнами на міжнародному та планетарному рівнях: Організація Об’єднаних Націй, Європейський Союз тощо. Такі відомості містяться в нарисах про ті континенти, де знаходяться їхні штаб-квартири.

Таким чином, енциклопедія дає повне уявлення про сучасний стан країн світу на всіх континентах, їхні індивідуальні особливості. Крім того, вона надає велику кількість фактів, пов’язаних з тією чи іншою країною. Все це розширить ваше уявлення про навколишній світ, допоможе зробити певні висновки з досвіду світового розвитку. Отже, щасливої вам подорожі!

Читати далі
Додати відгук