Чудеса світу. Дитяча енциклопедія

Опис:

На сторінках цієї книжки постають дивовижні пам’ятки – славнозвісні стародавні сім чудес світу, а також інші чудові споруди, які було збудовано в різні часи у різних місцях планети. Сторінками цієї енциклопедії юний читач мандрує від єгипетських пірамід та садів Семіраміди до загадкових місць, чудових палаців, веж і храмів. Перед ним розкриваються таємниці велетнів острова Пасхи й пірамід майя, Великої китайської стіни й Акрополю, Версалю й Альгамбри.

Анотація

На сторінках цієї книжки постають дивовижні пам’ятки – славнозвісні стародавні сім чудес світу, а також інші чудові споруди, які було збудовано в різні часи у різних місцях планети.

Сторінками цієї енциклопедії юний читач мандрує від єгипетських пірамід та садів Семіраміди до загадкових місць, чудових палаців, веж і храмів. Перед ним розкриваються таємниці велетнів острова Пасхи й пірамід майя, Великої китайської стіни й Акрополю, Версалю й Альгамбри.


ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Вступ

Перша згадка про сім чудес світу — сім найвидатніших творів мистецтва й архітектури древнього світу — відноситься до III ст. до н. е. Щоправда, античні автори серед семи чудес світу виділяли різноманітні споруди. Але найчастіше до цих чудес відносили єгипетські піраміди, «висячі сади» Вавилона (їх ще називали садами Семіраміди), храм Артемі-ди в Ефесі, статую Зевса в Олімпії, мавзолей у Галікарнасі, Колос із острова Родосу і Фароський маяк. Зазначимо, що ці об’єкти знаходилися неподалік один від одного та поблизу Середземного моря.

...

Ці та інші чудові пам’ятники стародавнього світу полонили сучасників. На жаль, тільки один із них зберігся донині — єгипетські піраміди. Пожежі, землетруси, завоювання та руйнівний вплив часу призвели до того, що решта майже повністю були втрачені для людства.

Але не тільки в ті далекі часи зодчі, скульптори й художники створювали рукотворні чудеса. І пізніше, за інших епох, зводилися красиві та дивні споруди. Перебуваючи у постійному пошуку, людина робила нові відкриття, і на сьогодні створила такі матеріали й технології, які дозволили втілювати в життя те, що ще вчора здавалося неможливим.

Нині від стародавніх семи чудес світу нас відокремлюють тисячоліття. Увесь цей час люди продовжували будувати та вивчати свою планету. Тісний світ, відомий стародавнім грекам, поступився місцем сучасним уявленням про Землю, про її населення та культуру різних народів. Виявилося, що видатні споруди створювалися не тільки в районі Середземного моря, але й в інших куточках планети. Саме тому виникає природне бажання розширити відомий з давнини перелік чудес світу. Але щоб це зробити, потрібно ознайомитися з історією не тільки тих стародавніх пам’яток, яких ми вже ніколи не побачимо, але й з тими, що існують і дотепер.

Отже, давайте спочатку дізнаємося про славетні стародавні сім чудес, а потім вирушимо у подорож за новими чудесами.

Відтак — починаємо!..

Читати далі
Додати відгук