Спорт. Дитяча енциклопедія

Жанр: Література для дітей, Довідники, Енциклопедії, Середня освіта, Спорт

Правовласник: Фоліо

Дата першої публікації: 2003

Опис:

Відкривши цю книгу, ти потрапиш у захоплюючий світ спорту, де панують грація та пластика, мужність та витривалість, спритність та сила, відкриєш для себе багато цікавого про своїх спортивних кумирів, таких як Пеле, Уейн Гретцкі, брати Клички, Андрій Шевченко та інші;  про встановлення рекордів та можливості людського тіла і, може,  сам захочеш стати одним з тих, хто створює спорт майбутнього.

Анотація

Відкривши цю книгу, ти потрапиш у захоплюючий світ спорту, де панують грація та пластика, мужність та витривалість, спритність та сила, відкриєш для себе багато цікавого про своїх спортивних кумирів, таких як Пеле, Уейн Гретцкі, брати Клички, Андрій Шевченко та інші; про встановлення рекордів та можливості людського тіла і, може, сам захочеш стати одним з тих, хто створює спорт майбутнього.


Дитяча енциклопедія. Спорт

ВСТУП

Без захоплень прожити можна. Без захопленості — справою, мистецтвом, іншою людиною — життя стає сірим і монотонним. Захопленість робить наше життя яскравим і цікавим. Без неї неможливо досягти будь-яких результатів. Але у спорті захопленість проявляється особливо гостро. Спорт — це бажання досягти і пізнати межі можливостей людського тіла і духу, прославити свою команду, своє місто, свою країну.

Щоденно ми із захопленням слухаємо і дивимось спортивні новини, читаємо спортивні газети і журнали, цікавимося спортом у мережі Internet святкуємо перемогу улюблених команд як особисту удачу і переживаємо поразку як власне нещастя. Якби ти захотів передивитися усі щоденні спортивні змагання у світі, тобі не вистачило б 24 годин.

...

Бо це й Олімпійські ігри, і чемпіонати світу, Європи, України й інших країн з різних видів спорту — усіх змагань не перелічити... Вони є важливим засобом підняття престижу країни на міжнародній арені.

Чому людей так приваблює спорт? Відповідь проста: спортивні заняття приносять велику радість. Хіба не приємно досягти успіхів у будь-якому змаганні? До того ж спорт робить нас П’єр де Кубертен більш стрункими, сильними і здоровими.

...

Видів спорту — велика кількість, і кожен може обрати собі той, який йому до смаку. Існують командні види спорту — такі як футбол, хокей, регбі або баскетбол. Є спортивні ігри — наприклад, великий і настільний теніс, які вимагають участі двох чи чотирьох гравців. Відомі і такі види, де окремі учасники змагаються один з одним. До них належать плавання, легка атлетика, гімнастика, стрільба. У якому б виді спорту ти не вирішив себе випробувати, запам’ятай, що радість у спорті приносять не тільки високі нагороди і перемоги на престижних змаганнях. Спорт дає ще й чудову можливість познайомитися з новими людьми і розширити коло своїх друзів та знайомих.

У цій книзі ти прочитаєш про найрізноманітніші види спорту. Одні з них широко розповсюджені, інші майже не відомі в Україні. Ти дізнаєшся про походження деяких спортивних слів, про те, хто були перші герої і чемпіони, чи існує у спорті мода, про нові технології у спорті, про його розвиток в Україні, про спортивних кумирів.

А якщо тобі захочеться дізнатися про спорт більше, йди на спортивний майданчик або стадіон. Бо спорт насамперед — серйозна праця людини над собою, над своєю фізичною та інтелектуальною суттю. Якось П’єр де Кубертен, фундатор сучасного олімпійського руху, сказав: «Спорт — це не розкіш. Його відсутність нічим не можна замінити... Я думаю: кожна людина повинна працювати над собою, як працює скульптор над кам’яною брилою.» Великий француз виявився правим. Адже власне спорт є невід’ємною часткою сучасного життя.

Читати далі
Додати відгук