Перехресні стежки

Опис:

Роман Івана Франка «Перехресні стежки» чимось може нагадати тексти Бальзака та Еміля Золя. Це історія молодого амбітного адвоката Рафаловича. Його кар’єра починається виграною справою та несподіваною зустріччю зі своїм домашнім вчителем Стальським. Ще тоді було видно, що Стальський – садист і соціопат… але парадоксально саме він стає одним із ключів, який відриває Рафаловичу потрібні двері в місті. Історії кар’єри переплетена з фатальним коханням до дивної жінки Регіни. Вона сумовита та задумана, закохана в Рафаловича, але не може бути з ним… І причина знову криється в Стальському. Крім того, важливим тлом є громадянська робота Рафаловича як правника. Він має авторитет у місцевому віче і навіть примудряється не втратити репутацію після одного жахливого звинувачення... Як не заплутатись у цих сюжетних лініях? Читайте «Перехресні стежки». 

Iван Якович Франко

ПЕРЕХРЕСНІ СТЕЖКИ

 

 

І

 

Адвокат доктор Євгеній Рафалович щойно виграв свою першу справу у карному суді одного з великих провінційних міст. Завдяки його блискучій обороні клієнти Рафаловича — селяни були не тільки звільнені трибуналом від відповідальності за участь в аграрному бунті, але й мали тепер надію виграти спірне пасовисько шляхом цивільного процесу. Ледве вирвавшись від вдячних йому людей, він вийшов на вулицю, радіючи з того, що перший виступ у цьому місті, куди він недавно переїхав, удався дуже добре.

Раптом Євгенія хтось окликнув. До нього наблизився підстаркуватий панок з коротким ріденьким волоссям і сивими вусами, одягнений у чорний витертий сюртук. Адвокат не пізнав цю людину, і тоді панок назвав своє прізвище. Це був Валеріан Стальський, домашній інструктор Євгенія в другому класі гімназії, двадцять п’ять років тому.

Стальський охоче розповів про свою подальшу кар’єру: після гімназії його було забрано до війська, де прослужив десять років, вийшов у відставку і «дістав місце канцеляриста при суді». Через п’ять років він — «офіціал при помічнім уряді», «має під собою регістратуру». Дізнавшись про те, що Рафалович шукає ресторацію, Стальський запропонував йому хороше місце. Старі знайомі вирішили пообідати разом.

Читати далі
Додати відгук