Як ми стали постлюдством. віртуальні тіла в кібернетиці, літературі та інформатиці

Жанр: Філософія

Правовласник: Ніка-Центр

Дата першої публікації: 2013

Опис:

Назва видатного дослідження американської авторки, викладача Чиказького університету Кетрін Хейлз — «Як ми стали постлюдством» — значною мірою співзвучна зрізу сучасної історії культури, проте має подих парадоксу щодо цього. З тих пір як шість десятиріч тому поява електронно-обчислювальних машин спричинила різкі зміни у світогляді, це також привело до зміни усвідомлення людьми самих себе й як особистостей, і як виду в цілому. Хейлз досліджує цю зміну через розвиток авангардних комп’ютерних теорій. У книзі викладено три взаємопов’язані історії: по-перше, як інформація втратила своє тіло, тобто як вона була концептуалізована як сутність, відділена від матеріальних форм, що є її носіями; по-друге, про культурне та технологічне конструювання кіборга; по-третє, про зникнення вільного/ліберального суб’єкта гуманізму в кібернетичному дискурсі разом з появою постлюдини. Охоплюючи широке коло питань — від історії технології до дослідження культури та літературної критики, Хейлз зупиняється на тому, що було стерто, забуто, випущено, щоб відчути Інформацію знетіленою сутністю. Книга перекладена українською вперше і не має аналогів, розрахована на філософів, психологів, студентів гуманітарних вузів та ін.

Анотація

Назва видатного дослідження американської авторки, викладача Чиказького університету Кетрін Хейлз — «Як ми стали постлюдством» — значною мірою співзвучна зрізу сучасної історії культури, проте має подих парадоксу щодо цього. З тих пір як шість десятиріч тому поява електронно-обчислювальних машин спричинила різкі зміни у світогляді, це також привело до зміни усвідомлення людьми самих себе й як особистостей, і як виду в цілому. Хейлз досліджує цю зміну через розвиток авангардних комп’ютерних теорій. У книзі викладено три взаємопов’язані історії: по-перше, як інформація втратила своє тіло, тобто як вона була концептуалізована як сутність, відділена від матеріальних форм, що є її носіями; по-друге, про культурне та технологічне конструювання кіборга; по-третє, про зникнення вільного/ліберального суб’єкта гуманізму в кібернетичному дискурсі разом з появою постлюдини. Охоплюючи широке коло питань — від історії технології до дослідження культури та літературної критики, Хейлз зупиняється на тому, що було стерто, забуто, випущено, щоб відчути Інформацію знетіленою сутністю.

Книга перекладена українською вперше і не має аналогів, розрахована на філософів, психологів, студентів гуманітарних вузів та ін.

Читати далі
Додати відгук