Коллінз. Місячний камінь

Жанр: Практична література

Правовласник: Фоліо

Дата першої публікації: 2018

Опис:

Уїлкі Коллінз (1824—1889) по праву вважається засновником англійського детектива і літературним учителем Артура Конан Дой- ла, Гілберта Честертона, Агати Крісті. Майстер інтриг і захоплюючо- го сюжету, він написав понад сто творів, які цікаві не тільки неод- нозначністю персонажів, умінням розгадувати таємниці, розкривати злочини, а й тонким англійським гумором, описом звичаїв доброї старої Англії. Шедеври Коллінза «Жінка у білому» і «Місячний ка- мінь» перекладені на десятки мов, багаторазово екранізовані й доте- пер улюблені читачами. «Місячний камінь» вважається чи не першим детективним ро- маном. Це таємнича романтична історія, в якій є місце і любові, й пригодам, і детективній інтризі. Молода дівчина, Речел Веріндер, згідно із заповітом свого дядька, який воював в Індії, отримує в день повноліття великий алмаз надзвичайної краси. Вона не знає, що Місячний камінь (таку назву має алмаз) викрадений з індійського святилища і три індуських жерці йдуть по його сліду, а індуїстський бог Вішну передбачив нещастя тому, хто наважиться їм заволодіти. Вночі камінь безслідно зникає...

Cover
Уїлкі Коллінз

Місячний камінь

Пролог. Штурм Серінгапатама

(1799)

I

Я пишу ці рядки з Індії до моїх родичів у Англії, щоб пояснити, чому я відмовився дружньо потиснути руку своєму кузену, Джонові Гернкаслу. Моє мовчання з цього приводу було неправильно витлумачене членами моєї родини, а я не хочу, щоб вони були поганої думки про мене. Прошу їх почекати зі своїми висновками доти, доки вони не прочитають моєї розповіді. Даю слово честі: все те, що я напишу, — чистісінька правда.

Приватна суперечка між мною і моїм кузеном виникла під час великої події, в якій ми обидва брали участь, — штурму Серінгапатама, що відбувся під командуванням генерала Берда 4 травня 1799 року.

Для того щоб яснішими стали обставини, я мушу звернутись до періоду, що передував наступові, та до розмов у нашому таборі про коштовне каміння й купи золота, які зберігалися в серінгапатамському палаці.

Читати далі
Додати відгук