Про жінок за 50. Психологія вікових зімн

Жанр: Психологія, Психологія та психічне здоров'я

Правовласник: Віхола

Дата першої публікації: 2020

Опис:

Ви — жінка в розквіті осінньої життєвої пори. І, здається, раптом щось пішло не так: світ змінився в гірший бік, усі довкола вас не розуміють, та й ви почуваєтеся не надто добре, не встигаєте за сучасним ритмом на роботі й постійно конфліктуєте з родиною. Що трапилося? Де ви повернули не туди? Яких змін не помітили? У цій книжці психологиня Наталя Підлісна пояснить особливості жіночих вікових змін, наведе приклади із власної психологічної практики, базовані на реальних історіях, і переконає, що нічого страшного з вами не трапилося, а незручне в нашому суспільстві слово «клімакс» — не таке страшне, як його малюють.

covers_Монтажная_область_1.png

Відгуки про книжку

У нашому суспільстві до жінок за 50 ставляться поблажливо-співчутливо у стилі: що вже тут поробиш — вік бере своє, нікуди не подінешся від цього клімаксу — сиди тихенько й згасай! Для жінок віку осені не передбачають ніяких радостей життя, крім домашніх пирогів, онуків і, нехай уже, творчості та рукоділля. Їм не личить говорити про секс, чоловіків і навіть про себе. Жінки за 50 — своє­рідне табу незрілого суспільства, де сексизм і ейджизм злилися в химерному танці.

Книжка Наталі Підлісної — це привід поговорити з жінками і про жінок, повернувши їм право любити, насолоджуватися життям і собою, сміливо дивитися в майбутнє, бо воно є! Ця книжка про те, що турбує мільйони людей, але про що вони бояться запитати без ризику відчути сором і незручність. Вона сповнена живих історій, і тому читається легко й вільно, але при цьому дає відчуття причетності та поваги.

Катерина Гольцберг, психологиня

Мені тільки-но перевалило за сорок. І попри те, що почуваюся на 30, розумію, що з моєю непоганою генетикою та сучасною медициною я, най­імовірніше, доживу до 80. Тому вже зараз цікаво суто з практичного погляду, як мені зустріти вікові зміни не як обмежувальні, а як такі, що розвиватимуть мою особистість. У мене багато досвіду й спостережень, що дають певну аналітику стосовно того, якою я точно не хочу стати «у віці». Але Наталя Підлісна, як справжній провідник, бабá або медіум, уже зробила цю роботу за мене: зібрала найпоширеніші проблеми клімаксу, які ми через незнання можемо драматизувати, і показала шляхи уникнення їх або виходу, якщо вже ми туди втрапили.

Кожна з нас трохи Тоня, Іра, Тетяна Сергіївна чи Жанна Петрівна — усі ми люди зі своїми проблемами, але авторка вперто доводить, що через чужий досвід ми можемо зробити їх просто черговими задачами — якщо будемо проінформовані та попереджені. Після прочитання цієї книжки в мене стало значно менше страхів і тривог з приводу клімаксу. Тепер краще розумію деякі його суто фізіологічні механізми, причому не з погляду застарілої радянської залякливої гінекології, а з точки зору сучасної медицини та психології.

Ольга Шурова, PR гурту Pianoбой

Читати далі
Додати відгук