104 дні без поліетилену

Жанр: Екологія, Природа і наука

Правовласник: Віхола

Дата першої публікації: 2020

Опис:

Чи намагалися ви колись відмовитися від поліетилену? Ні-ні, ви не зрозуміли: взагалі від будь-якого можливого поліетилену, навіть того, у який загорнені ваші ліки й предмети гігієни. Спробуйте лише роздивитися, скільки його у вашій оселі — на кухні, у ванній, у спальні і навіть на балконі. Сьогодні всі ми знаємо, що поліетилен забруднює довкілля й шкодить нашому здоров’ю, проте далеко не всі можемо відмовитися від нього хоча б на кілька тижнів. Маріанна Бойко прийняла цей виклик, провівши 104 дні без звичних пластикових речей. Як піти за покупками без жодного пакета? Як бути із шампунями та косметикою? І що робити, якщо турботлива продавчиня на ринку наполегливо пакує вам городину в пакет, здивовано промовляючи: «Доцю, та це ж безкоштовно»? Авторка провела свій експеримент в українських реаліях і охоче ділиться лайфхаками, як не тільки відмовитися від використання поліетилену, а й стати екоблогером і допомагати іншим усвідомити важливість зменшення сміття на планеті.

boiko_104-dni-cover.jpg

«104 дні без поліетилену» зараз видаються пригодою чи випробуванням. Але насправді «без поліетилену» має стати правилом нашого сьогодення. В іншому випадку доля людства буде сумною — лише за сотню років ми вщент зруйнуємо екосистему. Після цього людство приречене на загибель. Учіться жити за новими правилами. Якщо хочете, щоб ваші діти й онуки вижили.

Дорж Бату

Ми не отримали Землю від нащадків, ми позичили її у наших дітей. Цікаво, чому люди, які винайшли поліетилен, свого часу не думали про майбутнє. І чи можна жити лише тут і зараз, не звертаючи увагу, що буде після нас? Скільки людей живе саме так? І до чого це може призвести? Мене надихають люди, що живуть майбутнім. Які розуміють, що ми позичили землю у наших дітей. Які не озираються на інших і вірять у те, що світ можна змінити навіть за 104 дні. 104 дні без поліетилену. Книжка про те, як одна людина може змінити світ. Особистий експеримент, який став способом життя та викликом для інших. 104 уроки мистецтва маленьких кроків. З думками про майбутнє вже сьогодні. Від людини майбутнього Маріанни Бойко.

Тетяна Спіріна, засновниця та тренерка
Київської школи сторітелінгу ‘Do Stories!’

Спершу два попередження. Перше – ця книжка вас змінить. Ще коли ці тексти були дописами у соціальних мережах, вони вже змінювали мої звички. Бо залишитися байдужим неможливо. Друге – вона не про «порятунок планети» (хоча здавалося б). Ця книжка про неймовірний досвід жінки, яка посягнула на святе – на свій повсякденний побут (ну і родині дісталося, не без того) і змінила їх. Слухала нескінченні «не страждай фігньою», відчувала або й бачила «палець біля скроні», читала роздратовані коменти у блозі – і продовжувала. Для чого? Щоб зменшити свій сміттєвий слід. Щоб зрозуміти, чи це можливо і як саме. Щоб зрештою покликати за собою інших.

І ще одна важлива річ. Це не переклад історії про чийсь досвід в абстрактних Америці чи Євросоюзі. Авторка прожила свій досвід у тих же реаліях, у яких жили і живемо ми з вами, в Україні з усіма пострадянськими «приколами». І пише про це відверто, з гумором, так, що у цих ситуаціях і діалогах кожний може побачити і «почути» свій гастроном, супермаркет чи приймальника склотари, ба навіть сусідів чи членів родини.

Це дуже живий, беззахисний, чесний, часом до сліз зворушливий текст. Без словесного випендрьожу і намагання сподобатися. Реаліті-шоу без правил і сценарію. Занурення. Емоційний розтин трьох місяців життя за обраними для себе принципами. У мене не вийшло читати її відсторонено. І водночас це раціональний, зручний довідник та практичний посібник для тих, хто вирішить разом із Маріанною «берегти себе і дбати про довкілля».

Пройдіть і ви цей шлях, приємного читання.

Роман Коляда, ведучий «Українського радіо», піаніст, автор музичних портретів.

Читати далі
Додати відгук