Спартак

Жанр: Історична література, Художня література

Правовласник: «Видавничий дім «Школа»

Дата першої публікації: 2010

Опис:

Джованьйолі Рафаелло (1838–1915) — італійський письменник, соратник Д. Гарибальді. Найпопулярніший серед його творів — роман «Спартак», присвячений повстанню давньоримських гладіаторів, рабів у І ст. до н.е. Читачів багатьох поколінь захоплює і вражає образ головного героя — людини сильної і вродливої, з палким серцем і романтичною натурою. Переклад І. Л. Базилянської.

Анотація

Джованьйолі Рафаелло (1838-1915) — італійський письменник, соратник Д. Гарибальді. Найпопулярніший серед його творів — роман «Спартак», присвячений повстанню давньоримських гладіаторів, рабів у І ст. до н.е. Читачів багатьох поколінь захоплює і вражає образ головного героя — людини сильної і вродливої, з палким серцем і романтичною натурою.

Рафаелло Джованьйолі

Спартак

Капрера, 25 червня 1874 р.
Дорогий мій Джованьйолі!

Я не відриваючись прочитав Вашого «Спартака», хоч у мене зовсім немає часу для читання; я від нього в захваті і захоплений Вами.

Сподіваюся, що наші співгромадяни поцінують неабиякі достоїнства цього твору і переконаються в необхідності бути непохитними, коли йдеться про боротьбу за святу справу свободи.

Ви, римлянин, описали не кращий, але найблискучіший період історії видатної республіки — період, коли пихатих володарів світу починало вже засмоктувати болото їхніх вад та розпусти. Та хоч це покоління й було поточене зіпсутістю і гнилизною, воно, одначе, породило велетнів, яких не мало жодне з попередніх поколінь, жоден народ і жодна епоха. «З-поміж видатних людей найвидатнішим був Цезар», — сказав знаменитий філософ. І справді, діяння Цезаря звеличили описану Вами добу.

Ви створили Спартака, цього Христа, — визволителя рабів, — різцем Мікеланджело. Я, немов раб, що здобув свободу, вдячний Вам за це, а також за те глибоке хвилювання, якого зазнав, читаючи Ваш твір.

Не раз сльози котилися з моїх очей, не раз чудові подвиги рудіарія захоплювали мене, і я був неабияк засмучений тим, що Ваша оповідь виявилася закороткою. То пам’ятаймо про видатних героїв, котрі поховані в нашій рідній землі, де, сподіваюся, більше не буде ані гладіаторів, ані володарів.

Незмінно Ваш
Джузеппе Гарибальді

...

Читати далі
Додати відгук