Літературними стежками. Нарис історії української літератури для дітей ХХ століття

Жанр: Публіцистика, Науково-освітня література

Правовласник: К.І.С.

Дата першої публікації: 2009

Опис:

Книжка ця – присвячена українській літературі для дітей ХХ століття.То був жорстокий час. Куди жорстокіший за ХІХ століття. Одних письменників він змусив емігрувати, інших викинув з літератури, ще інших розстріляв, посадив у тюрми або тримав у страху. Змінювався суспільний лад, видозмінювалися історичні умови розвитку, та не справджувалися сподівання, породжені барикадами національної боротьби початку століття. Так само тривали змагання за суверенність, за незалежність, за любов до України. І на сторожі цих одвічних поривань українського народу письменники ставили своє слово. Яким воно було на дорогах країни дитинства?Побудована книжка за хронологією. Десять десятиліть – десять розділів. У кожному з них – характеристика суспільних умов, короткий огляд періодики для дітей, чотири-п’ять літературних портретів. У підсумку – перелік важливих для розвитку літератури подій, заходів, з’їздів, пленумів. У кінці книжки вміщено прізвища лауреатів премії імені Лесі Українки та покажчик імен.Книжка буде цікавою літераторам, філологам, вчителям, студентам і читацькому загалу, всім, хто хоче поглянути на пройдений шлях і письменницькі долі.

Анотація

Книжка ця — присвячена українській літературі для дітей ХХ століття.

То був жорстокий час. Куди жорстокіший за ХІХ століття. Одних письменників він змусив емігрувати, інших викинув з літератури, ще інших розстріляв, посадив у тюрми або тримав у страху.

Змінювався суспільний лад, видозмінювалися історичні умови розвитку, та не справджувалися сподівання, породжені барикадами національної боротьби початку століття. Так само тривали змагання за суверенність, за незалежність, за любов до України. І на сторожі цих одвічних поривань українського народу письменники ставили своє слово. Яким воно було на дорогах країни дитинства?

Побудована книжка за хронологією. Десять десятиліть — десять розділів. У кожному з них — характеристика суспільних умов, короткий огляд періодики для дітей, чотири-п’ять літературних портретів. У підсумку — перелік важливих для розвитку літератури подій, заходів, з’їздів, пленумів. У кінці книжки вміщено прізвища лауреатів премії імені Лесі Українки та покажчик імен.

Книжка буде цікавою літераторам, філологам, вчителям, студентам і читацькому загалу, всім, хто хоче поглянути на пройдений шлях і письменницькі долі.

Читати далі
Додати відгук