Ніхто

Жанр: Детективы

Правообладатель: Фабула

Дата первой публикации: 2019

Описание:

Шпигунський роман турецької письменниці Міне Ґ. Кирикканат насичений фактами, а хронологія відповідає матеріалам розслідування, яке проводилося французькою поліцією у зв’язку з убивством 2013 року у Парижі трьох курдських бойовичок. Авторці вдалося максимально об’єктивно, не стаючи ні на чию сторону, описати героїв, їхні внутрішні конфлікти, розповісти, чому й кому вони служать. «Ніхто», виданий у Туреччині 2016 року, мало-помалу справджується: єдиний підозрюваний у вбивстві, якого тримали під арештом, за день до судового засідання помирає у французькій в’язниці. Утім, судова справа, закрита через смерть підозрюваного, на початку 2019 року виринає знову. Починається нове розслідування, бо висунуто підозру щодо участі MİT — турецької розвідувальної служби — в організації цього потрійного вбивства.

cover.jpg

Міне Ґ. Кирикканат

Ніхто

Видавництво Фабула

2019

© Mine G. Kirikkanat, 2016

© О. Кучма, пер. з тур., 2019

© «Фабула», макет, 2019

© Видавництво «Ранок», 2019

ISBN 978-617-09-5836-5 (epub)

Усі права збережено.

Жодна частина цього видання не може бути відтворена

в будь-якій формі без письмового дозволу

власників авторських прав.

Електронна версія створена за виданням:

Кирикканат Міне Ґ.

К43 Ніхто. Роман / пер. з тур. О. Кучма. — Харків : Вид-во
«Ранок» : Фабула, 2019. — 224 с.

ISBN 978-617-09-5573-9

Сюжет цього шпигунського роману взято з реальності. Турецька письменниця Міне Ґ. Кирикканат описує скоєне в 2013 році в Парижі й досі не розкрите вбивство трьох курдських бойовичок і пропонує свою, вигадану, але цілком імовірну версію подій.

Головні герої роману — найманий убивця під кодовим ім’ям Легіонер, а також його наставник К., «ментор» бійців турецьких спецслужб. К. готує «поле» для операції і віддає Легіонерові накази, які той мусить ретельно виконувати. Вдвох вони працюють, мов у братерській зв’язці, і ніколи не відчувають каяття. Втім, час від часу то один, то інший якимось жестом, тиком, маніякальним проявом виказують муки, які вони носять на душі й усіляко стараються їх притлумити.

У романі французька поліція намагається отримати інформацію, що становить державну таємницю й фактично убезпечує злочинців. А перед убивцями теж постають схожі питання, пов’язані з турецькою державною таємницею: кого, навіщо й заради якої мети вони вбивають.

УДК 82-312.4

Шановний читачу!

Читать далее
Добавить отзыв